Чи можна вмикати в одну розетку кілька пристроїв?

Фахівці розкривають секрети  » Поради для дому »  Чи можна вмикати в одну розетку кілька пристроїв?
0 Comments

Питання про те, чи можна включати в одну розетку кілька пристроїв, часто виникає у нашому повсякденному житті. Адже кількість електроприладів у нас невпинно зростає, а кількість доступних розеток обмежена.

Насамперед, слід дізнатися, яка потужність має кожен із пристроїв, що підключаються. Небезпека полягає в тому, що якщо загальна потужність приєднаних до однієї розетки перевищує допустиме навантаження, це може призвести до перегріву та займання проводки.

Тому перед підключенням кількох пристроїв до однієї розетки необхідно уважно вивчити технічні характеристики кожного електроприладу та порівняти їх із пропускною здатністю розетки. Також рекомендується використовувати подовжувачі та розгалужувачі із захистом від перевантаження, щоб убезпечити себе та свою побутову мережу.

ЕлектроприладиЧи можна вмикати в одну розетку
ЧайникНі
ПлоттерНі
ТБТак
КавомашинаНі
ПраскаНі
Комп'ютерТак
Електротепла підлогаТак
Мікрохвильова пічНі
ФенНі

Скільки можна вмикати в одну розетку?

Граничне навантаження на розетку Виходить, що сумарна споживана потужність електроприладів, яку можна підключити до однієї розетки, не повинна перевищувати цього значення. Відповідно до чинних нормативів, у кожному приміщенні має бути, як мінімум, 2-3 розетки.

Чому не рекомендується вмикати одну розетку?

В одну розетку не рекомендується включати більше двох електроприладів, щоб не допустити виникнення аварійних режимів роботи електропроводки, внаслідок чого може виникнути «коротке замикання» і, як наслідок, пожежа.

Чи можна підключити ще одну розетку?

Можна підключити нову розетку через автомат у щитку або запитати від іншої розетки. В обох випадках доведеться штрабувати стіну та вести провід від щитка або від розетки. Принцип підключення теж однаковий, тому вибирайте варіант, який ближче. Зазвичай ближче виявляється інша розетка.

Чому не можна вмикати в одну розетку одразу кілька електроприладів?

Вся річ у різній потужності електроприладів. Так, навантаження на одну розетку може призвести до стрибків напруги в цій мережі, а за наявності приладів, чутливих до таких стрибків, вони можуть «згоріти».