Озера кратерів згаслих вулканів: назва та особливості

Фахівці розкривають секрети  » Поради для дому »  Озера кратерів згаслих вулканів: назва та особливості
0 Comments

Згаслі вулкани – це не лише геологічні утворення, а й джерела справжньої краси та дивовижних природних явищ. Однією є озера, що утворилися в кратерах цих величних гірських утворень.

Озера згаслих вулканів, або кратерні озера, є унікальними природними об'єктами. Вони виникають у кратерах, що сформувалися після виверження вулкана. Як правило, кратерні озера є закритою системою, тому вода в них зазвичай має особливу хімічну композицію і високий ступінь чистоти.

Кратерні озера відрізняються своєю неповторною красою та привертають увагу туристів з усього світу. Унікальні екосистеми, велика кількість водної флори та фауни, а також панорамні види на навколишню місцевість роблять ці мальовничі озера місцем тяжіння для любителів природи та будь-кого, хто хоче відпочити в тиші та насолодитися прекрасними краєвидами.

Назва озераКратерВулкан
КрасноярськеКрасноярськийКрасноярський вулкан
БайкалБаргузинськийВулкан Баргузін
ТовбачокПланернаТовбачок
КруковеКлючевськійКлючівська Сопка
ДуманськеДумаДума

Яка висота Українських Карпат?

2 061 мУкраїнські Карпати / Висота над рівнем моря Абсолютні висоти гірничої системи коливаються від 120-400 м біля підніжжя гір до 500-800 м у міжгірських западинах і 1500-2000 м вздовж основних хребтів. Гори висотою понад 2000 м: Говерла (2061 м) — найвища точка України, Бребенескуль (2032 м), Піп Іван (2020,5 м), Петрос (2020 м), Гутін-Томнатик (2016 м) та Ребра (2001 м) .

Які корисні копалини у Карпатах?

Основні корисні копалини, пов'язані з Предкарпатським прогином, нафта і газ (почасти і в К.), озокерит, кухонна та калійна солі. У До. є різні будівельні матеріали, у тому числі і мармури (Мармарош), і різноманітні за складом мінеральні джерела. У Закарпатському прогині видобувається сіль.

Як з'явились Карпатські гори?

Карпати належать до відносно молодих гірських систем. Вони з'явилися в альпійській геологічній зоні в мезозойський період і переважно в кайнозойську еру (приблизно 50 млн років тому). Молода крейда та палеогенні відкладення, що містять деякі пісковики та глину, домінують у регіоні.

Скільки гір в Україні?

В Україні всього шість вершин, які перемахнули за 2 000 метрів і всі вони зосереджені в одному гірському масиві — Чорногорі. Менчул — ще одна чорногорська вершина, якої до двохтисячної позначки не вистачило лише 2 метри, її висота — 1 998 м н.