Чи можна їсти старі баклажани? Прості та ефективні поради!

Фахівці розкривають секрети  » Городина »  Чи можна їсти старі баклажани? Прості та ефективні поради!
0 Comments

Чи можна їсти старі баклажани

Чи можна їсти старі баклажани

Баклажани – це дуже смачна та популярна складова багатьох страв. Але часто у нас залишаються старі баклажани, які вже здаються не придатними для приготування. Чи можна використовувати їх у кулінарії? Давайте розберемось!

З одного боку, старі баклажани мають більш гірку смак і жорстку текстуру. Проте, не варто зразу відмовлятись від них. Їх можна використовувати у різних стравах, які не потребують м’якоті баклажанів. Також старі баклажани можуть стати відмінною основою для соусів та закусок.

Якщо ви все ж таки хочете використати старі баклажани у стравах, то варто звернути увагу на певні поради. Необхідно позбавитись від переважної частини від пагонів та насіння, які містять більш гіркий смак. Також можна пересікти баклажан на пів та помістити його у сіль на кілька годин. Це допоможе знизити гіркоту та воду в м’якуші.

Чи можна їсти старі баклажани?

Чи можна їсти старі баклажани?

Старі баклажани не є небезпечними для споживання, однак, як і з будь-яким іншим продуктом, потрібно дотримуватися певних правил. Багато людей вважають, що старі баклажани стають непридатними для їжі, оскільки вони можуть стати гіркими або ж на них можуть з’явитися плями. Проте, є кілька способів, які допоможуть вам зробити старі баклажани повноцінно придатними для їжі.

Почистіть баклажани від шкірки, зріжте краї та особливо уважно перевірте дерев’яний стержень всередині. Якщо він виглядає губчастим або жовтуватим, то його потрібно видалити.

Відчиніть пори баклажанів, перед тим, як готувати. Для цього розріжте їх на дві частини та припустіть в сільній воді на кілька хвилин. Потім промийте в холодній воді.

Довге тушкування також допоможе зробити старі баклажани придатними для їжі. Цей метод є особливо прийнятним для готування віджимки, рататуя або лазаньї. Під час тушкування, баклажани попадають під вплив вологи з інших компонентів і знаходяться в рідині, що допомагає розчинити гірку речовину в них.

  • Не купуйте баклажани з великою кількістю плям і пошкоджень.
  • Напередодні, якщо ви плануєте вживати баклажани, накривайте їх полотном та зберігайте в разовому відділенні холодильника. Не миєте до вживання.
  • Рекомендується зберігати баклажани при температурі від +6 до + 8°С.
Переваги споживання старих баклажанів:Шкода для здоров’я:
Старі баклажани містять більше антиоксидантів, що протидіють розвитку ракових клітин та сприяють зниженню ризику серцево-судинних захворювань.Старі баклажани можуть містити небезпечні речовини, зокрема високі рівні сольних кислот, що можуть спричинити проблеми зі шлунком та кишками.

Поради щодо використання старих баклажанів

1. Не викидайте

Не варто відмовлятися від старих баклажанів, якщо вони не виглядають свіжими. Дитина буває барвиста, м’яка, але це не означає, що вона непридатна для споживання. Спочатку найкраще перевірити, чи не з’явилася гіркота – просто випробуйте маленьку ділянку на смак. Якщо все в порядку, зверніть увагу на рисунок на поверхні овоча. Область близько до трубки починає пересуватися, стає м’якшою – ознаки псування. Але, якщо колір і текстура рівномірні – все в порядку.

2. Заготовка на зиму

Старі баклажани чудово підходять для заготовки на зиму. Вони підходять як для заморожування, так і для консервування. Для першого варіанту варто нарізати шматочки і ошпарити їх, перед тим як запакувати в вакуумний пакет. Якщо ви вирішите консервувати, то ріжте баклажани послідовно – тонкі коліщатка, щоб зручно сервлювати під час готування, і обпустіть в кип’яток з оцтом, цукром, солями та спеціями. Зберігати в банках з герметичними кришками.

3. Готування страв

Старі баклажани ідеально підходять для приготування різноманітних страв, таких як мусака, рататуй із овочів, лазанья, карри та інші. Найкраще овоч маринувати на кілька годин в маслі з часником і спеціями перед піджарюванням або запіканням в духовці. Для цього ріжте баклажани на кружочки, посоліть і залийте маслом, зверху посипте спеціями за бажанням.

4. Будьте обережні

Але варто пам’ятати, що на баклажанах можуть з’являтися шкідники, які можуть потрапити в ваш кулінарний твір разом з ними. Для того, щоб позбутися від шкідників, баклажани потрібно нарізати і поперек, і вздовж, а потім промити холодною водою і нарізати на наші кружочки і випробувати на гіркоту, наприклад, з лимонним соком.

Що зробити, якщо баклажани не свіжі?

Що зробити, якщо баклажани не свіжі?

Хоч баклажани і вважаються багаторічною культурою, залишені без прихистку взимку, вони можуть псуватися і стати несмачними. Якщо ви знайшли старі баклажани на своїй кухні, не варто їх відразу викидати, є кілька способів, які допоможуть вам використовувати їх без втрати смаку.

Основа для соусу

Старі баклажани підходять для приготування великолепного соусу на основі томатів або олії. Візьміть старі баклажани, очистіть їх від нашкірника, наріжте на кубики, необхідною кількістю і додайте до основи для соусу.

Запікання

Інший спосіб використання старих баклажанів – запікання. Викладіть помідори, баклажани, твердий сир, булгур і інші інгредієнти в кухонну форму і запекти в духовці.

Начинка для овочевої страви

Старі баклажани також можна використовувати як начинку для овочевої страви. Додайте нарізані на кубики кабачки, цибулю та гриби, після чого запекти у духовці або на плиті. Смачно і корисно!

Консервація

Якщо ви не встигаєте використати старі баклажани до їх псування, їх можна консервувати. Натощакуйте їх і винесіть у банки разом із кріпом, часником та іншими прянощамми. Зберігайте їх у прохолодному місці і використовуйте за потреби.

Заготівля заморозкою

І наостанок, варто згадати про завів, що старі баклажани можна заготувати заморозкою. Перекладіть нарізані на кубики баклажани у пакети з заморожуванням і заморозьте до майбутнього використання у супах, гарячий, овочевих стравах тощо.

Питання та відповіді

Чим відрізняються свіжі баклажани від старих?

Свіжі баклажани мають блакитне забарвлення на шкірці, їх поверхня гладка та блискуча, стебла зеленого кольору, суцвіття неяскраве. У старих баклажанів шкірка стає матовою, забарвлення хмарне та змінюється в коричневе. Стебла стають коричневими, суцвіття жовтіє.

Чи можна використовувати старі баклажани для приготування їжі?

Старі баклажани не є повністю непридатними для їжі, проте їхні смакові якості знижуються, вони стають більш гіркими та жорсткими. Якщо вам потрібно приготувати їжу зі старих баклажанів, їх слід ретельно очистити, видаливши всі наявні насіння та гіркуваті ділянки. Їх можна також обдати сіллю та залишити протягом години, щоб позбутися зайвої вологи та гіркоти.

Як зберігати баклажани, щоб вони не старіли?

Баклажани можна зберігати при температурі 10-13 градусів Цельсія та відносній вологості повітря 85-90{8dc307d78f056e90e14b9970afacc652d0ab7fbc84e7838d709c26fe25abb242} протягом 5-7 днів. Також їх можна зберігати, закривши в пакет або контейнер та розмістивши в холодильнику при температурі 4-8 градусів Цельсія. Не рекомендується зберігати баклажани поряд з фруктами, так як останні виділяють етилен, що може прискорити процес старіння баклажанів.