Що означає фраза "жереб кинуто" і як це впливає на долю людини

Фахівці розкривають секрети  » Поради для дому »  Що означає фраза "жереб кинуто" і як це впливає на долю людини
0 Comments

Фраза " жереб кинуто " входить у вжиток російськомовного населення і має певне значення. Досить часто вона використовується в розмовній мові та переносному значенні. Проте, мало хто замислюється про її історію та справжнє значення.

Цей вираз виникає з давньоримської традиції кидання жереба – ритуалу випадкового вибору. Жереб являв собою маленький предмет, на якому було нанесено ім'я людини або якесь передбачення. Щоб визначити обраного, його та інші жереба складали в кришталеву чашу і ретельно перемішували. Потім хтось із присутніх згризав чи вибирав одне жереб, тим самим визначаючи обрану людину.

З часом простий акт вибору з допомогою жереба перетворився на символ випадковості та невизначеності. p align="justify"> Фраза "жереб кинуто" використовувалася для позначення ситуації, коли людина була залишена на свавілля долі або несподіванок життя. Вона часто вживається, коли людина описує такі обставини та сприймає їх як даність.

ФразаОпис
ЖеребСтаровинний звичай вибору, у якому використовується випадковий вибір.
БрошеноДієслово, що означає дію кидати, викидати, кидатися.
Фраза "жереб кинуто"Ідіоматичний вираз, який означає, що рішення було прийнято випадковим чином або було зроблено за допомогою вибору кількох варіантів, не замислюючись надто довго над цим.

Що означає фразеологізм Жереб кинутий?

Вираз означає: «вибір зроблений», або «ризикнути всім заради великої мети», а також використовується, щоб підкреслити незворотність того, що відбувається.

Кому належать слова Жереб кинутий?

Alea iacta est (з лат., дослівно — гральну кістку кинуто, жереб кинуто) — слова, які нібито промовили Гай Юлій Цезар 10 січня 49 року до зв. e., під час переправи зі своєю армією через ріку Рубікон, у північній Італії.

Хто сказав і ти Брут і з якого приводу?

Легенда 9. Цезар був віроломно вбитий найкращим другом, а перед смертю вигукнув: "І ти, Брут!"